W zależności od tego, do jakiej wody mamy dostęp w naszym domu powinniśmy zdecydować o tym, czy wymaga ona dodatkowej filtracji. Jeśli jest to woda wodociągowa, która z założenia jest wodą dobrej jakości, możemy potrzebować specjalnego filtra, który będzie te wodę zmiękczał, a więc usuwał z niej chlor. Dzięki temu będzie ona bardziej przyjazna dla posiadanego sprzętu agd, ale i dla samej instalacji. Natomiast, jeśli korzystamy z wody pochodzącej ze studni, na pewno warto wykonać jej analizę po to, aby przekonać się o tym, co ma ona w swoim składzie.
Filtrowanie i uzdatnianie wody
Najczęściej, w przypadku uzdatniania wody pochodzącej ze studni chodzi nam o to, aby pozbyć się z jej składu żelaza oraz manganu, zmiękczyć ją, ale też dodać jej walorów smakowych czy też poprawić jej kolor. Tego rodzaju filtrowanie pomaga wodę oczyścić, ale nie zabija nagromadzonych w niej wirusów i bakterii – aby to zrobić trzeba wodę przegotować, albo też zainwestować w odwróconą osmozę. Filtrowanie wody może odbywać się poprzez specjalny dzbanek z filtrem lub też system, który instaluje się bezpośrednio w rurach. Zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego sposobu konieczne są specjalne filtry, w których trzeba systematycznie wymieniać wkłady, aby mogły sprawnie oczyszczać wodę.
Najpopularniejsze europejskie marki
Wkłady Cintropur lub też wkłady Atlas Filtri są najpopularniejszymi wkładami dostępnymi na rynku. Żywotność takiego wkładu określa się zazwyczaj poprzez ilość wody, jaką będzie on w stanie przefiltrować – np. 8000 litrów w przypadku filtrowania wody przepływającej przez rury. W przypadku filtrów do dzbanków najczęściej wkłady do filtrów powinny być wymieniane co 30 dni.
ostatnie komentarze